Jak Vám můžeme poradit?

Připojení na ZOOM přes aplikaci

KROK 1: S dostatečným předstihem si stáhněte desktopovou aplikaci ZOOM

1) Stažení aplikace pro MS Windows (64-bit a 32-bit): https://zoom.us/download

2) Stažený soubor můžete nainstalovat pouze spuštěním (bez admin práv)

3) Po úspěšné instalaci můžete aplikaci zavřít a vrátit se do Vaší e-mailové schránky, kliknout na odkaz pro připojení k webináři, nebo zadat do aplikace „Meeting ID“, které jste obdrželi také v mailu.

KROK 2: Otevřete si znovu Vaši schránku a klikněte na odkaz směřující na webinář.

1) V e-mailu prosím klikněte na odkaz pro připojení přes aplikaci.

2) Váš prohlížeč se automaticky otevře a v horní části obrazovky zobrazí vyskakovací okno „Spustit aplikaci Zoom Meeting?“. Potvrďte spuštění.

3) Pokud se zobrazí hláška „The meeting is scheduler for…“ znamená to, že webinář ještě nebyl spuštěn. Připojte se prosím dle naplánovaného rozvrhu.

Překlad hlášky: Meeting je naplánována na

4) Pokud se zobrazí hláška „The meeting host will let you in soon.“ znamená to, že webinář je námi spuštěný a účastníky postupně pouštíme, tzn. jste v čekací místnosti a brzy Vás pustíme do živého přenosu. Čekací místnost neopouštějte (neklikejte na tlačítko „Leave Meeting“)

Překlad hlášky: Pořadatel schůzky vás brzy pustí dovnitř

5) Před připojením do místnosti se zobrazí náhledové okno, ve kterém máte možnost zvolit zapnutou kameru „Join with Video“ nebo vypnutou kameru „Join without Video“. Pokud nebylo předem smluveno jinak, kamera ani mikrofon nejsou povinné.

6) V případě, že aktivujete obraz, tak v následujícím kroku zvolte možnost: „Join with Computer Audio“ pro zapnutí audia na vašem zařízení.

7) V následujícím kroku se Vám spustí živý přenos.

8) Nyní je nutné se přejmenovat. Pokud se připojíte pod „pseudonymem“ např. jako název Vašeho PC, prosíme Vás o přejmenování pro identifikaci účastníka v kurzu. Pokud Vás nebudeme schopni identifikovat, tak Vám můžeme znemožnit účast. Děkujeme za pochopení.

Přejmenování účastníka v aplikaci ZOOM

9) MOŽNOST č. 1: V obdélníkových polích jednotlivých účastníků s uvedenými jmény (i obrazem), najeďte na své jméno a kurzorem myši zamiřte do pravého horního rohu, kde se po najetí zobrazí modrý čtvereček s bílými tečkami. Po kliknutí se rozbalí roletkové menu, ve kterém klikněte na „RENAME“ a přejmenujte se dle jména a příjmení uvedeném v registraci.

10) MOŽNOST č. 2: V dolní části klikněte na „Participants“, vpravo se otevře seznam účastníků, najeďte na své jméno, po najetí kurzoru se zobrazí ikonka „MORE“. Po kliknutí se rozbalí roletka s nabídkou „RENAME“. Klikněte a přejmenujte se dle jména a příjmení uvedeném v registraci.

KROK 2 (další možnost): Spusťte aplikaci ZOOM (např. stiskem klávesy [Win] a napište Zoom)

1) Po spuštění aplikace Zoom stiskněte tlačítko [Join a Meeting].

2) Do pole „Meeting ID or Personal Link Name“ vložte „Meeting ID“, které jste obdrželi v e-mailu. Vyplňte Vaše jméno a příjmení, které jste uvedli v registraci na webinář. Uvedení Vaší identifikace slouží k evidenci přihlášených.

3) Kameru a mikrofon můžete potlačit zaškrtnutím „Don’t connect to audio“ a“ Turn off my video“. Potlačení kamery a mikrofonu je možné kdykoliv během živého přenosu.

4) Pokračujte stisknutím tlačítka [Join].

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Compare