Technicko právní minimum III – Subdodávky a dokumentace (9. 6. od 16:00)

DiagAcademy
Poslední aktualizace 24. 4. 2023

Podrobnosti o kurzu

Webinář je určen majitelům autoservisů, kteří chtějí získat jistotu v zadávání např. repasí turbodmychadel, vstřikovačů či jiných subdodavatelských prací. Soudní znalec Ing. Andrej Haring, PhD. Vás dále provede problematikou pořizování dokumentace a doplní další informace k opravám elektromobilů a hybridních vozidel.
Andrej Haring
Renomovaný soudní znalec Ing. Andrej Haring, PhD. Vás provede úskalími správného zadávání subdodávek, archivovace důležité dokumentace a orientace v technicko-právních termínech. Svá doporučení opře o praktické příklady ze své soudně znalecké praxe. V závěru živého přenosu bude odpovídat na všechny Vaše dotazy.
Závěrečný třetí díl mini seriálu (I. díl, II. díl) technicko právního minima pro malé a střední autoservisy Vám přinese klíčové informace o zadávání subdodávek a archivaci dokumentace. Buďte připraveni a získejte cenné tipy od soudního znalce. Jako bonus a odměnu, že jste s námi prošli celým seriálem, jsme pro Vás připravili vzorové obchodní podmínky, které si můžete upravit dle svých potřeb a služeb.

Program webináře

   1) Subdodávky – služby a materiál, zadání, záruční lhůty, problematika reklamací.
   2) Dokumentace k zakázce – fotodokumentace, diagnostické protokoly, potokoly o provedeném servisu, protokoly subdodávek a kalkulace oprav.
   3) Technicko-právní terminologie – orientace v důležitých termínech, používání v zakázkovém listu.
   4) Elektromobilita – několik informací k opravám elektromobilů a hybridních vozidel – souhrnné informace o přijetí vozidla do servisu.
   5) Příklady ze soudně znalecké praxe.
   6) Odpovědi na dotazy posluchačů.
Subdodávky
Andrej Vás provede problematikou subdodávek nejen v oblasti služeb, jako jsou např. klempířské práce, rovnání karoserií, lakování apod., ale i subdodávek ve smyslu přejímaného materiálu, např. repasů vstřikovačů a turbodmychadel, čištění DPF, oprav bloků a hlav motorů atd. Zjistíte, jak postupovat při zadávání subdodávky, co máte od dodavatele služby požadovat. Ať se jedná o protokoly k testům vstřikovačů, čerpadel, nebo co požadovat od lakovny. Zároveň Vám Andrej objasní problematiku záručních lhůt subdodávek a jejich reklamací.
Dokumentace k zakázce
Neméně důležitým probíraným tématem bude dokumentace, kterou by měl každý nezávislý servis k zakázkám archivovat. Víte proč, kdy, co a jak fotografovat? Fotografická dokumentace je dnes prakticky nezbytná jak při přijetí vozidla, tak v průběhu zakázky. Další probíranou dokumentací jsou diagnostické protokoly, protokoly o provedeném servisu, protokoly subdodávek a také kalkulace oprav.
Technicko-právní terminologie
Drobnou vsuvkou bude, v našem dalším webináři, základní orientace v technicko-právní terminologii. Naučíte se, jak správně v zakázkovém listu používat pojmy údržba, oprava, běžná oprava, celková oprava, generální oprava, záruční oprava, renovace (repas) atd.
Elektromobilita
Dalším tématem bude několik hodnotných informací k opravám elektromobilů a hybridních vozidel. Andrej si pro Vás připraví souhrnné informace o přijetí vozidla do servisu, jak postupovat při opravách poškození při nehodové události.
Příklady ze soudně znalecké praxe
Posledním tématem budou, jako v předchozích dílech našeho seriálu o právním minimu, příklady ze soudně znalecké praxe. Je dobré vědět, jak to vypadá, když jde, lidově řečeno, z „tlustého do tenkého“ nebo naopak, když jste v právu a připraveni své služby obhájit i před soudem a soudními znalci.
Odpovědi na dotazy
V samotné závěru bude Andrej odpovídat na Vaše dotazy. Jedná se o hodnotnou část online kurzu, zejména pro účastníky živého přenosu, protože mohou využít přímého „poradenství“. Samotné dotazy účastníků živého přenosu prodloužily stream první dílu o téměř celou další hodinu. Nejzajímavější dotazy uvádíme na stránce prvního dílu Technicko-právní minimum I.

Organizační a technické pokyny pro připojení k webináři

Webinář vysíláme živě v pátek 9. června 2023 od 16:00. Z důvodu prezence buďte prosím připraveni od 15:50. Pro přístup k webináři budete potřebovat heslo, které je zde dostupné po zaplacení tohoto kurzu a součaně Vám jej spolu s ostatními podrobnostmi zašleme do e-mailu, případně do SMS.
K webináři na platformě ZOOM se můžete připojit dvěma snadnými způsoby. Z instalované aplikace ZOOM ve Vašem PC/Mobilu/Tabletu, nebo prostřednictvím webového prohlížeče (nejlépe Chrome). Zde naleznete kompletní video-návod a pokyny a zde návod v pdf.

Zjistíte-li před zahájením webináře technické problémy, stáhněte si prosím program Teamviewer, a následně kontaktujte naši telefonickou podporu na čísle: +420 296 181 808.

DŮLEŽITÉ ODKAZY

Stáhnout Zoom pro PC a další platformy.
Stáhnout Zoom pro Google Android.
Stáhnout Zoom pro Apple iOS.
Stáhnout Teamviewer QS pro PC pro případ podpory.
uložit událost
Přidejte si tento webinář do Vašeho kalendáře

UPOZORNĚNÍ WIN 7

Uživatelé Windows 7 se mohou připojovat pouze přes prohlížeč MS Edge (stažení). Ani toto připojení však nelze garantovat. Aplikace Zoom již ve Windows 7 není podporována. Uživatelům Windows 7 doporučujeme připojení z jiného zařízení s podporovaným a aktualizovaným operačním systémem, např. Windows 10. Z Win XP se připojit nelze.

Zahrnuté materiály

 • Upravený záznam školení
 • Skripta v pdf
 • Vzorové Obchodní podmínky autoservisu v docx

Cílová skupina účastníků

 • Majitelé autoservisů, automechanici

Lekce

1 lekce2h 30m

Živý přenos na Zoom 9. 6. od 16:00

Souřadnice živého vysílání

Ohodnoťte kurz

Thum_Pr-minim-3

490.00 

Úroveň
Všechny úrovně
Celkový čas 2.5 hodiny
Lekce
1 lekce

Zahrnuté materiály

 • Upravený záznam školení
 • Skripta v pdf
 • Vzorové Obchodní podmínky autoservisu v docx
Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the comparison bar
Compare