Technicko právní minimum III (subdodávky a dokumentace)

DiagAcademy
Poslední aktualizace 1. 1. 2024

Podrobnosti o kurzu

Webinář je určen majitelům autoservisů, kteří chtějí získat jistotu v zadávání např. repasí turbodmychadel, vstřikovačů či jiných subdodavatelských prací. Soudní znalec Ing. Andrej Haring, PhD. Vás dále provede problematikou pořizování dokumentace a doplní další informace k opravám elektromobilů a hybridních vozidel.
Andrej Haring
Renomovaný soudní znalec Ing. Andrej Haring, PhD. Vás provede úskalími správného zadávání subdodávek, archivovace důležité dokumentace a orientace v technicko-právních termínech. Svá doporučení opře o praktické příklady ze své soudně znalecké praxe. V závěru živého přenosu bude odpovídat na všechny Vaše dotazy.
Závěrečný třetí díl mini seriálu (I. díl, II. díl) technicko právního minima pro malé a střední autoservisy Vám přinese klíčové informace o zadávání subdodávek a archivaci dokumentace. Buďte připraveni a získejte cenné tipy od soudního znalce. Jako bonus a odměnu, že jste s námi prošli celým seriálem, jsme pro Vás připravili vzorové obchodní podmínky, které si můžete upravit dle svých potřeb a služeb.

Program webináře

   1) Subdodávky – služby a materiál, zadání, záruční lhůty, problematika reklamací.
   2) Dokumentace k zakázce – fotodokumentace, diagnostické protokoly, potokoly o provedeném servisu, protokoly subdodávek a kalkulace oprav.
   3) Technicko-právní terminologie – orientace v důležitých termínech, používání v zakázkovém listu.
   4) Elektromobilita – několik informací k opravám elektromobilů a hybridních vozidel – souhrnné informace o přijetí vozidla do servisu.
   5) Příklady ze soudně znalecké praxe.
   6) Odpovědi na dotazy posluchačů.
Subdodávky
Andrej Vás provede problematikou subdodávek nejen v oblasti služeb, jako jsou např. klempířské práce, rovnání karoserií, lakování apod., ale i subdodávek ve smyslu přejímaného materiálu, např. repasů vstřikovačů a turbodmychadel, čištění DPF, oprav bloků a hlav motorů atd. Zjistíte, jak postupovat při zadávání subdodávky, co máte od dodavatele služby požadovat. Ať se jedná o protokoly k testům vstřikovačů, čerpadel, nebo co požadovat od lakovny. Zároveň Vám Andrej objasní problematiku záručních lhůt subdodávek a jejich reklamací.
Dokumentace k zakázce
Neméně důležitým probíraným tématem bude dokumentace, kterou by měl každý nezávislý servis k zakázkám archivovat. Víte proč, kdy, co a jak fotografovat? Fotografická dokumentace je dnes prakticky nezbytná jak při přijetí vozidla, tak v průběhu zakázky. Další probíranou dokumentací jsou diagnostické protokoly, protokoly o provedeném servisu, protokoly subdodávek a také kalkulace oprav.
Technicko-právní terminologie
Drobnou vsuvkou bude, v našem dalším webináři, základní orientace v technicko-právní terminologii. Naučíte se, jak správně v zakázkovém listu používat pojmy údržba, oprava, běžná oprava, celková oprava, generální oprava, záruční oprava, renovace (repas) atd.
Elektromobilita
Dalším tématem bude několik hodnotných informací k opravám elektromobilů a hybridních vozidel. Andrej si pro Vás připraví souhrnné informace o přijetí vozidla do servisu, jak postupovat při opravách poškození při nehodové události.
Příklady ze soudně znalecké praxe
Posledním tématem budou, jako v předchozích dílech našeho seriálu o právním minimu, příklady ze soudně znalecké praxe. Je dobré vědět, jak to vypadá, když jde, lidově řečeno, z „tlustého do tenkého“ nebo naopak, když jste v právu a připraveni své služby obhájit i před soudem a soudními znalci.
Odpovědi na dotazy
V samotné závěru bude Andrej odpovídat na Vaše dotazy. Jedná se o hodnotnou část online kurzu, zejména pro účastníky živého přenosu, protože mohou využít přímého „poradenství“. Samotné dotazy účastníků živého přenosu prodloužily stream první dílu o téměř celou další hodinu. Nejzajímavější dotazy uvádíme na stránce prvního dílu Technicko-právní minimum I.

Zahrnuté materiály

 • Upravený záznam školení
 • Skripta v pdf
 • Vzorové Obchodní podmínky autoservisu v docx

Cílová skupina účastníků

 • Majitelé autoservisů, automechanici

Lekce

1 lekce2h 27m

Dočasný záznam + materiály ke stažení

Dočasný záznam + materiály ke stažení02:27:45
Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Compare

Ještě nemáte účet? Zaregistrujte se zdarma

Zapomněli jste heslo?